Zapraszamy na nasz facebook

Biblioteka ma w sobie coś magicznego.
Jest niczym portal do wielu różnych światów.

Amo Jones

Nic więc dziwnego, że uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych

na czytelników szkolnej biblioteki, które odbyło się dziewiątego i dziesiątego kwietnia bieżącego roku  było dla nich niezapomnianym przeżyciem.

Wszystko zaczęło się od rozmowy  nauczyciela biblioteki z uczniami  na temat zasad zachowania się w bibliotece, sposobu wypożyczania, korzyści z  czytania książek, księgozbioru przeznaczonego dla najmłodszych uczniów, dbałości o czysty i estetyczny wygląd książek.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Uwieńczeniem tego wydarzenia było  uroczyste złożenie przyrzeczenia. Zanim to jednak nastąpiło dzieci wykazały się bardzo dobrą  znajomością bajek i bajkowych postaci.

Pierwszoklasiści  uroczyście przyrzekali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Następnie każdy  uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie książkę pt.”Wnuczka antykwariusza”. Książki  nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek’’. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach uroczystości dzieci poznały również sylwetkę i twórczość Czesława Miłosza oraz wzięły udział w szkolnym projekcie Rok Czesława Miłosza, ilustrując treść wiersza “Ojciec objaśnia”.

Na koniec uczniowie zobaczyli przedstawienie pt.”Spotkanie bajek” przygotowane przez uczniów klasy 5b.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zapraszamy do galerii zdjęć.
link