DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu.
W tym roku zrobił się z tego cały miesiąc. Co się działo i jeszcze dzieje?
Prelekcje on-line ze specjalistami dotyczące cyberprzemocy, dezinformacji, jak rozróżnić fake od newsa, o hejcie, o netykiecie zachowania w Internecie.
Zajęcia były prowadzone przez specjalistów z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Ministerstwa Cyfryzacji, NASK oraz Fundacji Orange.
Dziś odbył się wielki finał! W programie pojawiło się wiele atrakcji, które przedstawiamy poniżej.
Gra terenowa, podczas której dzieci zbierały pieczątki. Nie było łatwo. Były zagadki, trzeba było wykazać się wiedzą w innych zadaniach. Ale spotkaliśmy też Mistrza Yodę, który przestrzegał i informował o tym, jak bezpiecznie korzystać z komputera. Było też spotkanie z informatycznym nerdem, który rozmawiał o grach, o tym jak kontrolować siebie, żeby nie zatracić się w czasie grania. Było też spotkanie z kopią nauczyciela, który wcielił się i naśladował, i przepytywał z wiedzy w zakresie informatyki.
Wspólnie tworzyliśmy również napis poprzez odbijanie swoich dłoni. Nie zabrakło tradycyjnych zdjęć w okolicznościowych ramkach.

Scroll to Top
Skip to content