tel./fax:+48(32)243-78-29  |  szkolaosiemnasta@interia.pl
DZIENNIK ELEKTRONICZNY          

 

Aktualności

Rekrutacja do klas 1 i klasy 4 sportowej o profilu pływanie w roku szkolnym 2019/2020

30.01.2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej informuje o harmonogramie czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym, na rok szkolny 2019/2020 do klas 1 oraz klasy 4 sportowej o profilu pływanie. Szczegóły znajdą państwo w załączniku.

Rekrutacja 2019/2020 - Pobierz


 

Mistrzostwa Rudy Śląskiej w pływaniu w ramach Igrzysk Dzieci

10.03.2019

Loading ....

7.03.2019 r na basenie w Kochłowicach odbyły się Mistrzostwa Rudy Śląskiej Szkół Podstawowych w pływaniu. W zawodach wzięło udział 280 uczniów rudzkich szkół (146 dziewczynek i 134 chłopców). Naszą szkołę reprezentowało 30 dziewczynek i 26 chłopców. Reprezentacja SP18 wygrała w klasyfikacji generalnej w kategorii dziewcząt i chłopców.
Nasi uczniowie zdobyli 23 medale indywidualnie i wygrali obie sztafety, chłopcy w sztafecie 4x50m, w składzie Jakub Pawlaczyk, Oskar Jarek, Adam Pawlik i Dawid Malik poprawili rekord Mistrzostw Rudy Śląskiej. Indywidualnie medale zdobywali: I miejsce Maja Niewiadomska - 25m stylem klasycznym Michalina Skudlik - 50m stylem dowolnym Paulina Dorosińska - 25m stylem motylkowym Maciej Grychtoł - 50m stylem grzbietowym Jakub Pawlaczyk - 25m stylem motylkowym Dawid Malik - 50m stylem dowolnym II miejsce Alicja Pawlak - 25m stylem grzbietowym Wiktoria Drażyk - 25m stylem motylkowym Maja Kloza - 50m stylem grzbietowym Maja Szykowska - 50m stylem klasycznym Klaudia Broda - 50m stylem grzbietowym Jeremi Gładysz - 50m stylem grzbietowym Szymon Kwiatkowski - 50m stylem grzbietowym Adam Pawlik - 50m stylem klasycznym III miejsce Karolina Ćwiek - 25 stylem grzbietowym Gabriela Karkocha - 25m stylem dowolnym Lidia Żmurko - 25m stylem motylkowym Wiktoria Golmento - 50m stylem klasycznym Martyna Buchczik - 50m stylem dowolnym Paweł Michułka - 25m stylem grzbietowym Tomasz Poloczek - 25m stylem klasycznym Wojciech Wypiór - 25m stylem motylkowym Oskar Jarek - 50m stylem dowolnym Ponadto zawodnicy naszej szkoły wielokrotnie punktowali i poprawiali swoje rekordy życiowe. SERDECZNIE GRATULUJEMY UCZNIOM I NAUCZYCIELOM SP18 TAKIEGO WSPANIAŁEGO WYNIKU. BRAWO!!!


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

DNI ŚLONSKI GODKI

10.03.2019

Loading ....

Dnia 8 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 40 odbyła się IX edycja MIEJSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIGO w ramach obchodów DNI ŚLONSKI GODKI. Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział Aleksandra Morawiec i Paulina Dorosińska. Paulina zajęła 2 miejsce . Gratulujemy! !!


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Konkurs wiedzy o Uni Europejskiej

10.03.2019

Dnia 27 lutego 2019 r. w sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach odbył się XVII WOJEWÓDZKI KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ. Konkurs popularyzuje wśród uczniów wiedzę o krajach europejskich i funkcjonowaniu samej Unii Europejskiej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Va Jeremi Gładysz i Wojciech Syzdół. Chłopcy zajęli 7 miejsce. Gratulujemy! !!


Autor tekstu: Ewa Malich

 

Kolej na Ferie

30.01.2019

W czasie tegorocznych ferii w województwie śląskim dzieci i młodzież mogą podróżować naszymi pociągami za darmo. Szczegóły znajdą państwo w załączniku.

Koleje Śląskie - Pobierz


 

III Ślaski Festiwal Nauki

27.01.2019

Loading ....

14 stycznia uczniowie klasy 2b wzięli udział w III Śląskim Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Na dzieci czekały atrakcje i aktywności dotyczące sześciu obszarów wiedzy: nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, humanistyczno-społecznych, medycyny i zdrowia, oraz strefa sportu. Debiutująca w ramach ŚFN była strefa kosmiczna, jednym z jej elementów był pokaz łazików marsjańskich. Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Beata Jurczyk

 

 

Obiady Szkolne

3.01.2019

 

OBIADY NA M-C STYCZEŃ ROZPOCZYNAMY OD 7.01.2019

KOSZT JEDNEGO OBIADU - 4,80 ILOŚĆ DNI ŻYWIENIOWYCH - 19 CAŁKOWITY KOSZT OBIADÓW 4,80 X 19 = 91,20 zł

Opłaty za obiady proszę dokonać DO 18 STYCZNIA na nr konta 23 1050 1214 1000 0023 5591 8331

wpisując tytułem- wpłata za obiad oraz imię i nazwisko ucznia


Autor tekstu: Urszula Perek

 

 

 

Z archeologią na Ty!

16.12.2018

Loading ....

Dnia 14.12.2018 r. gościliśmy w naszej szkole doktorantów z IA UJ, którzy przeprowadzili warsztaty w klasie VIII b . Z archeologią na Ty to projekt popularyzatorski archeologii wśród dzieci i młodzieży, a także wszystkich sympatyków nauki. Zajęcia te dopełniają program szkolny. Młodzież z kl. VIII b przez krótką chwilę mogła się wcielić w archeologa - dokumentalistę, a także dotknąć zabytków z poszczególnych epok.

 Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Warsztaty JSW

16.12.2018

Loading ....

W dniu święta górników 4 grudnia klasy 2a oraz 2b uczestniczyły na katowickim rynku w warsztatach i pokazach naukowych zorganizowanych przez Jastrzębską Spółkę Węglową.

Na pokazach uczniowie dowiedzieli się: jak zrobić karbidówkę? (czyli historyczny sprzęt górniczy) jak działa podnośnik pneumatyczny na sprężone powietrze? co ma wspólnego fakir z chodnikiem górniczym? jak zrobić lampkę z drugiego śniadania? (gdy na szychcie zabraknie baterii).

 Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Beata Jurczyk

 

 

Mikołaj w Tanzanii

16.12.2018

Mamy grudzień, a to oznacza, że Mikołaj i jego pomocne elfy rozpoczęli przygotowania do świąt.

Uczniowie klasy 2d z Panią Olą Filipowicz już wcześniej postanowili otworzyć swoje serca na potrzeby innych i stać się pomocnikami Świętego Mikołaja.

Zorganizowali niespodziankę dla dzieci z Tanzanii. Szczegóły w krótkim reportażu. 

Serdeczne podziękowania dla państwa Beaty i Sebastiana Prędkich! https://www.facebook.com/sp18rudasl/videos/602527733499105/


Autor tekstu: Aleksandra Filipowicz

 

 

 

Oddaj krew

9.12.2018

 

Już w przyszłym tygodniu, 12 grudnia, po raz kolejny w ZSO nr 3, będzie okazja, aby dać innym coś od siebie - dar życia- krew. Zapraszamy w godzinach od 9.00 do 12.00, a w godzinach od 9.00 do 14.00 będzie można również zarejestrować się w bazie dawców szpiku. Serdecznie zapraszamy


Autor tekstu: Agata Kasperek

 

 

 

Koncert galowy -z okazji 100 -lecia Odzyskania Niepodległości

18.11.2018

Loading ....

14.11.2018 r. Nasi uczniowie mogli zobaczyć występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" w Katowicach, Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek. Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

"Rekord dla Niepodległej"

11.11.2018

Loading ....

Podsumowanie działań w roku dla Niepodległej Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa rocznica, a jednocześnie niepowtarzalna okazja,

by podjąć działania służące budowaniu wspólnoty, kształtowaniu tożsamości narodowej i poczucia dumy z bycia Polakiem.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w te działania, które pogłębiły wiedzę o naszych dziejach i wzmocniły kształtowanie postaw patriotycznych, upowszechniły wiedzę na temat polskiego doświadczenia historycznego, umożliwiły lepsze poznanie własnych korzeni oraz doskonaliły mowę ojczystą poprzez własny proces twórczy.

Utrwaliły pamięć o lokalnych bohaterach, miejscach pamięci i wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności na drodze do niepodległości.

W tym ważnym dla Polski i Polaków roku w naszej szkole podjęto następujące działania:

1. W ubiegłym roku szkolnym 11.11. 2017r. klasy siódme brały udział w inauguracji „Roku Wolności” na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Uczniowie wraz z mieszkańcami miasta pobijali rekord w ułożeniu żywej kokardy.

2. Klasa siódma b przygotowała żywą lekcję historii podczas apelu z okazji Święta Niepodległości

3. Zorganizowano wystawę pamiątek związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości.

4. Klasy 7 wyjechały do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach.

5. Klasy 7 i 8 były w Instytucie Pamięci Narodowej w Katowicach na lekcji historii przeprowadzonej przez pracowników IPN na temat „Polskie drogi do wolności”.

6. Klasy 1-3 i 4-8 uczestniczyły w koncercie w wykonaniu orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej w Katowicach pt. „Pieśni patriotyczne”.

7. Zorganizowano cykliczne spotkania „Chwile z poezją i pieśnią patriotyczną”.

8. Zorganizowano szkolne konkursy literackie na temat „Czym jest dla mnie niepodległa Polska” i „Co wiem o niepodległości”.

9. Nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję posłuchać wspomnień córki chrzestnej Marszałka Józefa Piłsudskiego, pani Jadwigi Idzikowskiej.

W związku z kampanią prowadzoną z okazji stulecia odzyskania Niepodległości przez Polskę nasi uczniowie przystąpili do udziału w konkursach ogłoszonych przez Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz miejskich:

1. W konkursie fotograficznym „Tak budziła się Polska w mojej miejscowości” – I miejsce w powiecie i III miejsce w województwie;

2. W konkursie recytatorsko – wokalnym „Odzyskanie przez Polskę niepodległości w wierszu, pieśni i piosence” III miejsce w powiecie w konkursie recytatorskim i II miejsce w powiecie w konkursie wokalnym;

3. W miejskim konkursie recytatorskim „Bo za naszą Polskę idę w bój” - II miejsce;

4. W miejskim konkursie historyczno – literackim „Poznaj historię swoich pradziadków” – I, II i III miejsce oraz dwa wyróżnienia;

5. W rozgrywkach Regionalnej Ligi Historycznej – drużyna szkoły zajęła II miejsce;

6. W miejskim konkursie „Śląscy patroni rudzkich ulic – konkurs na najpiękniejszy album – I, II i III miejsce;

7. W miejskim konkursie „Historia mojej rodziny w drzewie genealogicznym” – III miejsce;

8. W miejskim konkursie literackim „Lubię moje miasto” – I miejsce;

9. W miejskim konkursie „Sylwetka wybitnego Górnoślązaka – prezentacja multimedialna” – I miejsce;

10. W miejskim konkursie „Patron mojej szkoły – witraż” – II miejsce;

11. W miejskim konkursie Piosenki Pozytywnej – główna nagroda;

12. Nasi uczniowie wzięli również udział w ogólnopolskim konkursie pod patronatem marszałka senatu RP – „Orzeł Biały – Nasza Duma”. Zorganizowano wystawę prac na terenie szkoły. Podsumowaniem całorocznych działań była wzruszająca akademia w dniu 9 listopada 2018r. podczas której o godzinie 11.11 odśpiewano hymn Polski.

Tym samym nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej”. . Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

Konsultacje z Rodzicami

11.11.2018

 

Szanowni Rodzice, w dniu 13.11.2018 (wtorek) od godz 17:00 do godz 19:00 odbędą się indywidualne konsultacje nauczycieli z rodzicami. Szczegółowa rozpiska, w których salach znajdą państwo nauczycieli, będzie wywieszona na drzwiach wejściowych szkoły. Serdecznie zapraszamy


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

 

"Z duszą w tle- zawody z kręgu kultury i sztuki"

28.10.2018

Loading ....

W Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym WOM w Katowicach uczniowie klasy 2b uczestniczyli w konferencji "Z duszą w tle- zawody z kręgu kultury i sztuki". Konferencja została zorganizowana jako podsumowanie realizowanego w szkole w partnerstwie z Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej projektu edukacji kulturowej "Gdzie mieszka dusza?" Projekt ten został wybrany do realizacji jako jeden z sześciu projektów autorskich w województwie śląskim. Pani Beata Jurczyk, wychowawczyni klasy 2b i współautorka projektu podzieliła się swoim doświadczeniem i przedstawiła efekty projektu nauczycielom ościennych miast. Podczas konferencji jeden z warsztatów dla nauczycieli i dzieci poprowadziła również nauczycielka SP18 Pani Sandra Loska. Jego tematem była "Muzyka z kina, radia i telewizji." Warsztat nawiązywał również do zawodów kompozytora i realizatora dźwięku..


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

"Alternatywna lekcja WFu"

14.10.2018

Loading ....

W dniu 19.10 Uczniowie klas 7a i 8a brali udział w lekcji w ramach projektu „Kinder+Sport Alternatywne lekcje WFu”. Rozgrzewkę przeprowadziła Mistrzyni Sportu pani Monika Pyrek jednocześnie podkreślając jak istotne jest właściwe przygotowanie organizmu do treningu. Uczniowie podzieleni na grupy, wyposażeni w karty sprawności wykonywali ćwiczenia fizyczne z wykorzystaniem symulatorów sportowych. Zapraszamy do fotorelacji.


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

Muzeum Powstań Śląskich

14.10.2018

Loading ....

Dnia 8.10.2018 r. klasy siódme zwiedzały Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Zobaczyli oryginalne eksponaty, jak i repliki i reprodukcje pozwalające na bezpośredni kontakt z eksponatami.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Wydarzenia sportowe

14.10.2018

Loading ....

Koniec września i początek października obfitował w wiele wydarzeń sportowych. Nasza szkoła brała udział w zawodach lekkoatletycznych na poziomie klas 4-6,7-8, jak również kontynuowała swoje zmagania w sztafetowych biegach przełajowych na poziomie rejonowym. Nasi uczniowie prezentowali wysoki poziom, zdobywając szereg wyróżnień indywidualnych, jak również drużynowych.


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

Biegamy dalej

30.09.2018

 

W dniu 25.09.2018 odbyły się sztafetowe biegi przełajowe. Z bardzo dobrej strony pokazali się reprezentanci naszej szkoły. Sztafety dziewcząt i chłopców z roczników 2006 i młodszych zajęły 3 miejsce, awansując tym samym do zawodów rejonowych. Niewiele zabrakło dziewczynom z rocznika 2004-2005, które rywalizując z rocznikiem starszym zajęły 4 miejsce. W tej samej kategorii wiekowej chłopcy zajęli bardzo dobre 6 miejsce. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.


Autor tekstu: Sebastian Kloza

 

 

 

Lekcja Historii w IPN w Katowicach

30.09.2018

 

Dnia 14 i 17.09.2018 r. klasy 8 uczestniczyły w lekcji historii przeprowadzonej przez pracowników IPN w Katowicach Przystanek -Historia na temat "Polskie drogi do niepodległości "


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

09.09.2018

W dniu 11.09.2018r. (wtorek) odbędzie się zebranie z rodzicami rozpoczynające nowy rok szkolny 2018/2019.

Harmonogram:

17:00 klasy 1-3- krótkie spotkanie prowadzone przez dyrektora szkoły. Następnie zebrania klasowe z wychowawcami

18:30 klasy 4-8 - krótkie spotkanie prowadzone przez dyrektora szkoły. Następnie zebrania klasowe z wychowawcami

Wykaz sal będzie dostępny na portierni przed zebraniem.

Serdecznie zapraszamy


 

Karta Zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej 2018/2019

2.09.2018

Druk zgłoszenia można pobrać:

tutaj: Karta Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy Szkolnej - Pobierz

,w sekcji do pobrania lub w świetlicy szkolnej. 

 

 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

23.08.2018

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Czas biegnie bardzo szybko i wakacje niestety też powoli się kończą. Oto kilka informacji dotyczących rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019:

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 3 WRZEŚNIA 2018 r.

Godz. 9.00 – msza św. w kościele pw. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

KLASY 2- 8: ZBIÓRKA POD BUDYNKIEM SZKOŁY O GODZ. 8.30, PRZEJŚCIE Z WYCHOWAWCAMI DO KOŚCIOŁA, PO MSZY(OK.10.30) AKADEMIA I SPOTKANIA W KLASACH.

UCZNIOWIE KLAS 1 IDĄ DO KOŚCIOŁA Z RODZICAMI/OPIEKUNAMI. NA AKADEMIĘ PRZYCHODZĄ DO SZKOŁY NA GODZ. 12.00, PO AKADEMII –SPOTKANIA Z WYCHOWAWCAMI.
 

 


 

RODO

27.06.2018

Szanowni Państwo,
Z uwagi na zmianę stanu prawnego dotyczącego ochrony praw i wolności osób fizycznych, w szczególności prawa do ochrony danych osobowych i tożsamości, jesteśmy zobowiązani przekazać Państwu informację w zakresie przetwarzania danych osobowych należących do Państwa oraz do dzieci pozostających pod Państwa opieką.
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, dalej jako: ogólne rozporządzenie o ochronie danych/RODO/rozporządzenie 2016/679.
 
Rozporządzenie 2016/679 jest aktem prawnym, które w sposób kompleksowy reguluje wszelkie kwestie związane z przetwarzaniem danych osobowych. Jednym z wielu obowiązków nałożonych na administratora danych, czyli Szkołę Podstawową nr 18 im. ks. Konstantego Damrota z siedzibą w Rudzie Śląskiej (41-707), przy ulicy Łukasiewicza 7 jest przekazanie stosownych informacji osobom, których dane dotyczą. Zważając na powyższe, informujemy, iż administratorem Państwa danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką jest Szkoła Podstawowa nr 18 im. ks. Konstantego Damrota z siedzibą w Rudzie Śląskiej (41-707), przy ulicy Łukasiewicza 7 .
 
Zgodnie z zapisami art. 37 ust. 1 lit a rozporządzenia 2016/679 wyznaczyliśmy inspektora ochrony danych, z którym można skontaktować się pod adresem e-mail: iod@gmainvest.pl lub przesyłając korespondencję na adres Szkoły z dopiskiem „IOD”. Uwzględniając zapisy art. 28 rozporządzenia 2016/676 możemy powierzyć przetwarzanie danych osobowych podmiotom realizującym usługi, które są niezbędne do bieżącego funkcjonowania Szkoły.
 
Dane osobowe powierzamy do przetwarzania m.in.: dostawcom elektronicznych narzędzi wspomagających proces zarządzania Szkołą, dostawcom zapewniającym wsparcie informatyczne, czy dostawcy usług hostingowych. W uzasadnionych przypadkach odbiorcami danych osobowych mogą być podmioty oraz organy, którym jesteśmy zobowiązani udostępnić dane osobowe na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa. Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie są przekazywane do państw trzecich.
 
Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką przetwarzamy na podstawie przepisów prawa regulujących system oświaty i ich podanie jest obowiązkowe w zakresie w jakim realizujemy nałożone na nas obowiązki prawne.
 
W uzasadnionych przypadkach, przetwarzanie Państwa danych osobowych oraz danych osobowych dzieci pozostających pod Państwa opieką może wymagać wyrażenia zgody (np. przetwarzanie wizerunku Państwa dzieci, czy też w zakresie działalności dodatkowej, innej niż statutowa, realizowanej przez Szkołę). Mają Państwo prawo do dostępu do swoich danych osobowych oraz danych dzieci pozostających pod Państwa opieką, ich sprostowania, przeniesienia, ograniczenia przetwarzania i usunięcia danych, w zależności od tego, co jest podstawą przetwarzania tychże danych osobowych.
 
Nadto, mają Państwo prawo do cofnięcia zgody w przypadku, kiedy będziemy przetwarzać dane na podstawie Państwa zgody. Przysługuje Państwu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego w zakresie przetwarzania danych osobowych – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Państwa dane osobowe oraz dane dzieci pozostających pod Państwa opieką nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, jak również nie będą podlegać profilowaniu.
 
Okres przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dzieci pozostających pod Państwa opieką uzależniony jest od obowiązujących przepisów prawa, w oparciu o które realizujemy nasze obowiązki. W przypadku przetwarzania danych osobowych na podstawie zgody, okres ten, jeżeli nie wynika z obowiązujących przepisów prawa, ustalany jest przez nas, w zależności od faktycznych potrzeb. Długość tego okresu każdorazowo zostanie podana do Państwa wiadomości. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu.

Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

22.06.2018

W dniu 22.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej Pani mgr Grażyna Miliczek rozdała stypendia naukowe, sportowe oraz nagrody i wyróżnienia uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce. Życzymy dzieciom i rodzicom bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia 3 września !

 


 

III Miejsce w Konkursie Wojewódzkim - Tak Budziła się Polska w mojej miejscowości

23.06.2018

Loading ....

Miłym akcentem na zakończenie roku szkolnego jest III miejsce w fotograficznym konkursie wojewódzkim dla naszego ucznia Szymona Popandy z klasy 7a. Konkurs został zorganizowany przez Śląskiego Kuratora Oświaty w Roku dla Niepodległej. Serdeczne gratulacje raz jeszcze dla naszego laureata.


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

Wycieczka klas siódmych

10.06.2018

Loading ....

W dniu 7.06.2018r. klasy siódme naszej szkoły pojechały do Świata Techniki w Ostrawie. Na miejscu czekały na nas setki atrakcji rozmieszczonych w stałych ekspozycjach tematycznych. Nasi uczniowie zdobyli informacje z dziedzin przyrodniczych i technicznych. Dodatkowo każdy miał możliwość korzystania z laboratoriów z różnych ciekawych dziedzin np. robotyki, kosmosu, układu słonecznego. Taka nietradycyjna forma nauki była bardzo ciekawa. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie miasta. Udaliśmy się do centrum Ostrawy, w którym to uczniowie mogli zapoznać się z miejscową architekturą i zakupić pamiątki.


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

Liga Historyczna-podsumowanie rozgrywek

6.06.2018

Loading ....

Dnia 25.05.2018 r. w Muzeum Powstań Śląskich odbyło się podsumowanie tegorocznych rozgrywek Regionalnej Ligi Historycznej. Nasza drużyna w ogólnej klasyfikacji zajęła II miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!!!


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Mozaika matematyczna metodą origami

20.05.2018

 

Rozstrzygnięto konkurs „ Mozaika matematyczna metodą origami”

 

I miejsce - Maja Kilian SP6

 

II miejsce - Anna Ostrowska SP 15

 

III miejsce - Angelika Długosz SP15

 

Nagrody zostały dostarczone do szkół. Gratulujemy !

 

 


Autor tekstu: Kornelia Kiecak

 

 

 

Kangur Matematyczny 2018

13.05.2018

 

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny 2018

1. Lewandowska Izabela III d wynik bardzo dobry

2. Katarzyna Lewandowska V b wyróżnienie

3. Joszko Piotr V a wyróżnienie

4. Syzdół Franciszek V a wyróżnienie

5. Organek Mateusz III b wyróżnienie

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Autor tekstu: Kornelia Kiecak

 

 

 

Konkurs wiedzy o Świętym Janie Pawle II

13.05.2018

 

Z okazji czwartej rocznicy kanonizacji świętego Jana Pawła II, 27 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się Konkurs Wiedzy o Świętym Janie Pawle II.

Do udziału w konkursie zostali zaproszeni uczniowie klas IV, V, VI szkół podstawowych oraz młodzieży klas VII i klas gimnazjalnych.

Konkurs odbył się pod życzliwym patronatem księdza prałata kanonika Jerzego Lisczyka, opiekuna duchowego szkół noszących imię Jana Pawła II, na terenie archidiecezji katowickiej.

W konkursie wzięli udział uczniowie z siedmiu rudzkich szkół, którzy przez 45 minut rozwiązywali test wiedzy na temat biografii świętego.

Uczestnicy konkursu odwiedzili również Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes, gdzie wspólnie z opiekunami modlili się.

W kategorii klas IV – VI szkół podstawowych, pierwsze miejsce zajęła uczennica naszej szkoły - Katarzyna Lewandowska.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów


Autor tekstu: Barbara Ogłoza

 

 

 

"Mistrz pięknego czytania"

30.04.2018

 

26 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 18 im. ks. K. Damrota w Kochłowicach odbyła się 11 edycja miejskiego konkursu czytania uczniów klas trzecich „ Mistrz Pięknego Czytania”.

W tym roku przyjechali uczestnicy z 16 rudzkich szkół podstawowych, którzy zostali wytypowani przez swoje placówki jako najładniej czytający. Losowali fragment powieści dla dzieci autorstwa szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren pt. Pippi Pończoszanka.

Oceniało ich trzyosobowe jury w składzie Sonia Mazgaj ( dawniej współorganizatorka konkursu), Danuta Enenkiel ( kierownik Filii nr15 Miejskiej Biblioteki Publicznej) oraz Aneta Rajca nauczyciel bibliotekarz.

Tytuł „ Mistrza Pięknego Czytania” otrzymała uczennica Amelia Wendel- Badura z SP41, która najlepiej poradziła sobie z czytelniczym wyzwaniem.

Amelia przeczytała tekst najbardziej wyraziście z uwzględnieniem tempa oraz interpunkcji. Wytworzyła prawdziwie pozytywny przekaz emocjonalny- skomentowała Beata Jurczyk organizatorka konkursu.


Autor tekstu: Beata Jurczyk

 

 

 

Liga Historyczna runda IV

29.04.2018

 

Dnia 25.04.2018 r. odbyła się już 4 runda Regionalnej Ligi Historycznej w Szkole Podstawowej nr 4 w Świętochłowicach.

Nasza drużyna zajęła II miejsce. Gratulujemy! Runda finałowa odbędzie się 18.05.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Świetochłowicach.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach dn. 25 .05. 2018 r.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

TESTY KWALIFIKACYJNE DLA KANDYDATÓW DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ

16.04.2018

 

Informujemy, że testy sprawnościowe dla kandydatów do klasy 4 sportowej o profilu pływanie odbędą się w dniach:

18 kwietnia godz. 8.00 – 8.40 – część ogólna - motoryczna - sala gimnastyczna godz. 8.45-9.40 – część techniczna- pływanie – basen w ZSO3

19 kwietnia godz. 14.30 – 15.10 – część ogólna - motoryczna - sala gimnastyczna godz. 15.15- 16.00 – część techniczna - pływanie – basen w ZSO3


Autor tekstu: Izabela Lisiak

 

 

 

Szkolny Dzień Talentów

15.04.2018

Loading ....

V Szkolny Dzień Talentów w naszej szkole obchodziliśmy 13.04. 2018 r. Nasza szkoła otrzymała tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów”, przyznany przez Ośrodek Rozwoju Edukacji pod patronatem MEN. Tytuł stanowi wyróżnienie dla szkół podejmujących szereg działań na rzecz ucznia zdolnego, a nasza szkoła jest zaangażowana w odkrywanie, rozwijanie i promowanie zdolności oraz pasji swoich wychowanków.

Do obchodów Dnia Talentów uczniowie przygotowywali się cały rok szkolny, uczestnicząc w zajęciach kół zainteresowań. Cała społeczność szkolna miała możliwość udziału w różnorodnych działaniach promujących talenty oraz pasje zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Na bieżąco w ciągu całego roku szkolnego, były wręczane nagrody uczniom za udział w różnych konkursach miejskich, wojewódzkich czy międzynarodowych, w których nasi uczniowie odnosili sukcesy.

W tym roku szkolnym pokaz talentów odbył się w auli w ZSO nr III w Rudzie Śląskiej, był to V jubileuszowy pokaz. Wielu uczniów naszej szkoły, przełamując swój strach i wstyd, zaprezentowało swoje zdolności i pasje. Na scenie pojawili się więc wokaliści, tancerze, aktorzy, mogliśmy również podziwiać różne sztuczki z jo – jo. Oto program Szkolnego Dnia Talentów: 1. Występ Zespołu Folklorystycznego „Ślązaczek” przy Pałacu Młodzieży w Katowicach pod kierunkiem pani Agnieszki Klimas 2. Teatr Nauczycieli SP 18 w przedstawieniu „Podróże Wielkiego Baja” 3.

Występy uzdolnionych artystycznie uczniów SP 18 Ponadto podczas imprezy odbył się kiermasz ciast, licytacja oraz loteria fantowa. Cały zebrany dochód zostanie przekazany na podopiecznych Fundacji Przyjaciół Świętego Mikołaja w Rudzie Śląskiej. Warto podkreślić, że całe popołudnie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Każdy pokaz był nagradzany oklaskami i słowami aprobaty. Pani Dyrektor szkoły podziękowała wszystkim uczestnikom i wyraziła nadzieję, że ten dzień stanie się inspiracją do ujawnienia nieodkrytych jeszcze talentów.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Liga Historyczna runda III

15.04.2018

 

Dnia 10.04.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 21 w Rudzie Śląskiej odbyła się III runda Regionalnej Ligi Historycznej.

Naszą szkołę reprezentowali Kamil Bąk z klasy VII c, Aleksandra Masłowska i Dominik Widera z klasy VII b.

Od początku rozgrywek prym wiedli gospodarze zdobywając 26 pkt. Nasza drużyna zajęła III miejsce.

Udało się naszej reprezentacji obronić II miejsce w ogólnej klasyfikacji.

Gratulujemy i życzymy powodzenia podczas IV rundy w Szkole Podstawowej nr 4, która odbędzie się już 25.04 . 2018 r.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

Samograjki i Fasolki wystąpiły na Festiwalu

15.04.2018

 

W dniach 9-11 kwietnia 2018 roku w Katowicach odbywał się XVI Ogólnopolski Festiwal Ekspresji.

W programie wydarzenia zaplanowano sesję naukową, warsztaty dla nauczycieli, animatorów i studentów oraz pokazy

teatralne, muzyczne i taneczne.

W środę 11 kwietnia na scenie w Bibliotece Śląskiej wystąpił zespół muzyczny „ Samograjki” w składzie: Martyna Antoszczak, Lilianna Szudy, Klara Sułecka, Paulina Czapla i Emilia Szulc, opieka artystyczna: Beata Jurczyk.

Grupa taneczna” Fasolki” przygotowana przez p. Patrycję Góralczyk zaprezentowała na festiwalu taniec współczesny.


Autor tekstu: Beata Jurczyk

 

 

 

Cybernauci

9.04.2018

 

Nasza szkoła bierze udział w programie Cybernauci. W czwartek i piątek w naszej szkole odbyły się warsztaty dla klas piątych, zrealizowane w ramach Programu Cybernauci finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Cybernauci to kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Głównym działaniem w projekcie jest realizacja warsztatów z uczniami, rodzicami i nauczycielami szkół wszystkich poziomów w całej Polsce. Celem projektu jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa korzystania z sieci przez dzieci i młodzież, a także ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Piąty dzień odkrywców talentów

8.04.2018

 

 

Rekrutacja do klasy 4 sportowej

28.02.2018

 

Informacja o rekrutacji do klasy IV sportowej w roku szkolnym 2018/2019

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej informuje, że w roku szkolnym 2018/2019 zostanie otwarta klasa IV sportowa o profilu PŁYWANIE.

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów sportowych klasy IV w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Ruda Śląska określa Zarządzenie nr SP.0050.2.22.2018 Prezydenta Miasta Ruda Śląska z dnia 26 stycznia 2018r.

 

ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA RODZICÓW KLAS III odnośnie rekrutacji do klasy IV SPORTOWEJ PŁYWACKIEJ W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 14 MARCA O GODZINIE 18:00

 

Zarządzenie Prezydenta Miasta - Pobierz

Procedura rekrutacji do klasy 4 sportowej

Pobierz

Zał nr 1 Oświadczenie rodziców kandydata Pobierz

Zał nr 2 Wniosek o przyjecie dziecka do klasy 4 sportowej Pobierz


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

 

Regionalna Liga Historyczna

25.03.2018

Loading ....

W poniedziałek 19.03.2018 r. w naszej szkole odbyła się II runda Regionalnej Ligi Historycznej.Tym razem zacięta rywalizacja o zwycięstwo toczyła się pomiędzy SP nr 18 z i SP nr 2 ze Świętochłowic, nasza drużyna zdobyła I miejsce zdobywając 33 pkt. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie, która odbędzie się już 10.04. 2018 r. w SP nr 21 w Rudzie Śląskiej. Szczegółowe informacje na temat RLH znajdują się na http://konkurs-rlh.blogspot.com/2018/03/2-runda-xii-edycji.html#more


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

Królewna Śnieżka po Śląsku

19.03.2018

 

Na specjalne zaproszenie Zespołu Szkół Gastronomicznych w Rudzie Śląskiej nasz teatrzyk ,,Chochliki" wystąpił, a tym samym

rozpoczął obchody Tygodnia Kultury Śląskiej w tej szkole.

Wystawiliśmy ,,Królewnę Śnieżkę po śląsku" - żartobliwą wersję tej bajki.

Młodzież serdecznie przyjęła młodych aktorów i nagrodziła występ dużymi brawami.


Autor tekstu: Beata Prędki

 

 

 

POSTĘPOWANIE REKRUTACYJNE
 na rok 2018/2019 – do klasy pierwszej
 w Szkole Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej

21.02.2018

 

Przyjmowanie dzieci do klasy pierwszej:

1. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się z urzędu, bez przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego – na podstawie zgłoszenia złożonego przez rodziców w sekretariacie szkoły.

Termin: 22.02.2018r. – 15.03.2018r.

(wzór zgłoszenia do pobrania  na stronie głównej www.sp18.com.pl lub w sekretariacie szkoły).

2. Dzieci zamieszkałe poza obwodem mogą być przyjęte do klasy pierwszej po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami, na wniosek rodziców dziecka, złożony przez rodziców w sekretariacie szkoły.
 Termin: 05.03.2018r. – 16.03.2018r.

(wzór wniosku do pobrania na stronie głównej www.sp18.com.pl lub w sekretariacie szkoły).

Harmonogram rekrutacji dzieci spoza obwodu szkoły określa Zarządzenie Nr 0050.2.22.2018 Prezydenta Miasta Ruda Śląska z dn. 26.01.2018r. w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym w roku szkolnym 2018/2019 do publicznych przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych oraz do publicznych szkół podstawowych, dla których Miasto Ruda Śląska jest organem prowadzącym.

W załączeniu dokumenty do pobrania:

Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej - Pobierz Zgłoszenie dziecka do klasy pierwszej - Pobierz Oświadczenie dla składającego wniosek - Pobierz
Oświadczenie o miejscu zamieszkania - Pobierz Uchwała Rady Miasta - Pobierz Zarządzenie Prezydenta Miasta - Pobierz

 


Autor tekstu: Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 Grażyna Miliczek

 

 

 

Konkurs Plastyczny

18.03.2018

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. „Wiersze Marii Konopnickiej w ilustracji dziecięcej”.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa nr 20.

Uczennica klasy IIIa Wiktoria Kołodziej zajęła drugie miejsce wykonując ilustrację do wiersza „Muchy samochwały”.

Gratulujemy!


Autor tekstu: Magdalena Bartnik

 

 

 

XVI Miejski Konkursu Wiedzy „OMNIBUS”

11.03.2018

 

Dnia 7 marca 2018 r. w naszej szkole odbył się XVI Miejski Konkurs Wiedzy dla klas III „OMNIBUS” pod Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Pana Kazimierza Myszura. Szkoły podstawowe z terenu naszego miasta jak co roku chętnie wzięły w nim udział.

Do konkursu przystąpiło 44 uczniów reprezentujących 18 szkół z Rudy Śląskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli nauczyciele z SP4, SP18 i SP21.

Celem konkursu jest sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności uczniów klas trzecich.

Jego uczestnicy w ciągu sześćdziesięciu minut zmagali się z zadaniami w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej.

Zwyciężczynią tegorocznego OMNIBUSA została uczennica Szkoły Podstawowej nr 6 Zofia Przybyłka.

Przyznano również II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia:

• II miejsce – Kamil Sawielewicz - SP nr 18

• III miejsce – Klaudia Dyrda - SP nr 24

• wyróżnienie – Aleksandra Kubiak - SP nr 40

• wyróżnienie – Filip Sporek - SP nr 18

• wyróżnienie – Radek Mucha - SP nr 1 Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu.

Organizatorzy:

Magdalena Bartnik, Beata Restecka


Autor tekstu: Magdalena Bartnik

 

 

 

Rekolekcje Wielkopostne

8.03.2018

Szanowni Rodzice!

Rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych w Kochłowicach odbędą się 19, 20 i 21 marca 2018r.

Dla dzieci klas 1, 2 i 3 są przewidziane zajęcia od godz. 8.30 w klasach szkolnych oraz o godz. 10.00 w kościele parafialnym.

Uczniowie klas 4, 5, 6 i 7 mają zajęcia rekolekcyjne o godz. 10.30 w szkole, a w kościele o godz. 12.00.

W CZASIE REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH NIE MA W SZKOLE OBIADU!


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

 

Chochliki dla przedszkolaków

7.03.2018

 

Zespół teatralny ,,Chochliki" (uczniowie klas III c i III d) zaprezentował podczas dnia otwartego szkoły przedstawienie pt. ,, Bajki i baśnie".

Zaproszeni przedszkolacy wraz z rodzicami z sympatią przyjęli występy młodych artystów.

Dodatkowo, w innym terminie przedstawienie zobaczyli także przedszkolacy z zaprzyjaźnionego przedszkola z Halemby.


Autor tekstu: Beata Prędki

 

 

 

Dzień Otwarty

22.02.2018

 

Szanowni Rodzice przyszłych PIERWSZAKÓW!

Serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi we wtorek 6 marca 2018r. o godzinie 17.00 do naszej szkoły na dzień otwarty.

Pragniemy umożliwić Państwu i dzieciom bliższe poznanie naszej szkoły oraz jej działalności dydaktycznej,

wychowawczej i opiekuńczej


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

 

Omnibus etap szkolny

4.03.2018

 

16 lutego wybrani uczniowie klasy III przystąpili do szkolnego etapu konkursu Omnibus,

który podsumował ich wiedzę oraz nabyte umiejętności. Sprawdzian składał się z części polonistycznej,

matematycznej oraz przyrodniczej.

 

Najlepsze wyniki oraz możliwość udziału w etapie miejskim osiągnęli: Kamil Sawielewicz z kl. III c oraz Filip Sporek z kl. III d Gratulacje!!


Autor tekstu: Aleksandra Filipowicz

 

 

 

Konkurs Recytatorski

22.02.2018

 

Szkolne eliminacje recytatorskie dla uczniów klas I-III.

W lutym odbyły się szkolne eliminacje do miejskiego konkursu recytatorskiego organizowanego tradycyjnie przez nauczycielki SP 20.

Tegoroczne hasło konkursu brzmiało: ,, Współcześni poeci piszą dla dzieci".

Dziękujemy wychowawcom klas pierwszych za tak liczny udział dzieci w konkursie.


Autor tekstu: Beata Prędki

 

 

 

Inauguracja Regionalnej Ligi Historycznej

22.02.2018

 

Dnia 22.02.2018 r. odbyła się I runda Regionalnej Ligi Historycznej w Szkole Podstawowej nr 2 w Świętochłowicach. Naszą szkolę reprezentowali uczniowie klasy 7 b: Aleksandra Masłowska, Kamil Wiktorowicz i Dominik Widera zajmując 2 miejsce.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w rundzie II, której gospodarzem będzie Szkoła Podstawowa nr 18 dn. 19.03.2018.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

Inżynier od dziecka

26.01.2018

 

W dniu 25 stycznia 2018r. nasza szkoła podpisała umowę o współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach. Wydziały Inżynierii Materiałowej i Metalurgii oraz Transportu w Katowicach obejmą patronat nad klasami 4-7. Jest to pierwsza taka umowa pomiędzy tymi wydziałami a szkołą podstawową.

Nasi uczniowie wezmą udział w warsztatach prowadzonych w laboratoriach wydziałowych. Pracownicy naukowi będą również odwiedzać naszych uczniów w szkole. Uczniowie będą mieli możliwość samodzielnego wykonania wielu przedmiotów stosowanych w życiu codziennym.Współpraca z uczelnią pozwoli poszerzyć horyzonty naszych uczniów i rozwinąć ich pasje. Cieszymy się z tej współpracy szczególnie, ponieważ to dzięki pracownikom naukowym Politechniki Śląskiej, którzy są rodzicami naszych uczniów doszła ona do skutku.


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

 

 

Narkotyki i dopalacze- wszystko co powinienem wiedzieć"

21.01.2018

 

Zapraszamy rodziców naszych uczniów na krótkie e szkolenie na temat "Narkotyki i dopalacze- wszystko co powinienem wiedzieć". E-szkolenie poświęcone substancjom psychoaktywnym jest dedykowane rodzicom dzieci uczęszczających do szkoły oraz nauczycielom.

W trakcie prezentacji, przedstawione są najbardziej rozpowszechnione wśród polskiej młodzieży substancje psychoaktywne - ich działanie na organizm, sposób w jaki uzależniają oraz krótki opis tego jak wygląda kontakt osoby zażywającej. Zapraszamy 23 lub 24 stycznia - godzina 16.30 do sali gimnastycznej SP 18 (bezpośrednio przed zebraniami, aby ułatwić Państwu dostęp). Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy:)

 


Autor tekstu: Patrycja Góralczyk

 

 

 

Sportowe sukcesy na przełomie roku-krótkie podusmowanie

14.01.2018

 

 

 

Kalendarzowy koniec roku był niezwykle udany dla naszych pływaków.

Liczne miejsca na podium indywidualnie oraz najwyższe miejsca w sztafetach przyczyniły się do powrotu na pierwsze miejsce w mieście w kategorii chłopców i dziewcząt szkół podstawowych.

Nowy rok zaczęliśmy również z sukcesami. Reprezentacja klas 4-6 w piłce nożnej zajęła 2 miejsce w turnieju halowym o puchar dyrektora SP21. Dodatkowo wyróżnienia indywidualne dla najlepszego bramkarza turnieju i najlepszego strzelca trafiły do nas. Gratulacje!!

 


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

 

 

Światowy dzień pluszowego misia

31.12.2017

Loading ....

25 listopada wszystkie misie mają swoje święto – Światowy Dzień Pluszowego Misia. W bibliotece szkolnej już w piątek 24.11 uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach „Miś to mój mały przyjaciel”. Przynieśli również swoje ulubione misie. W czasie zajęć poznali historię powstania pluszowego misia, wysłuchali wiersza Cz. Janczarskiego ,,Naprawimy misia" oraz „Bajki o Misiu Łasuchu”, mogli też opowiedzieć o cechach swoich misiów, wysłuchać piosenki o Misiu Uszatku i pokolorować według własnej koncepcji obrazek misia. Przeprowadzono także pogadankę na temat misiów występujących w książkach dla dzieci i bajkach telewizyjnych oraz poszanowania wszystkich zabawek. Dzieci świetnie się bawiły, a na zakończenie zajęć mogły się poczęstowć żelkiem misiem :-)

 


Autor tekstu: Aneta Rajca

 

 

 

Konkurs

3.12.2017

W dniu 23 listopada w Domu Katechetycznym parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach odbył się etap rejonowy XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej pod hasłem: „Ty jesteś mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie” ( Mk 1,11). W konkursie wzięło udział 64 uczniów z 22 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V: Katarzyna Lewandowska, Szymon Podżorski i Piotr Joszko. Wszyscy uczniowie wykazali się znajomością Ewangelii św. Marka oraz bardzo dobrym przygotowaniem do konkursu. Serdecznie gratulujemy Katarzynie Lewandowskiej za zajęcie I miejsca w etapie rejonowym konkursu. Kasia będzie reprezentowała naszą szkołę i miasto w finale diecezjalnym XXIII Konkursu Wiedzy Biblijnej, który odbędzie się 25 stycznia 2018 r. w Katowicach. Więcej na temat konkursu na stronie: https://rudaslaska.com.pl/i,mlodzi-tez-czytaja-ewangelie,100,1307904.html Natomiast w Wiadomościach Rudzkich można przeczytać wywiad 
z laureatką konkursu, naszą uczennicą, Katarzyną Lewandowską.

 


Autor tekstu: Barbara Ogłoza

 

 

 

Konkurs

3.12.2017

Zapraszamy wszystkie klasy do konkursu – wspólnej zabawy: "DEKORACJA ŚWIĄTECZNO – ZIMOWA DRZWI W KLASIE". Ważne, aby w zadanie był zaangażowany cały zespół klasowy! Jury (p. Łabno, p. Góralczyk, p. Rajca) dokona oceny efektów i aranżacji 21 grudnia o godz. 11.00 Zwycięska klasa otrzyma nagrodę :-)

 


Autor tekstu: Aneta Rajca

 

 

 

Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

26.11.2017

Loading ....

Dnia 22.11. 2017 r. klasa VI b odwiedziła Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach. Uczniowie mieli okazję poznać historię Grudnia 1981 roku od jej bezpośrednich uczestników. Zobaczyli również: - realistyczną makietę przedstawiającą pacyfikację Kopalni Wujek, - hełm zabitego podczas pacyfikacji Jana Stawińskiego, noszący ślad śmiertelnej kuli, - broń i wyposażenie jednostek wojska i milicji, - łuski i pociski znalezione w miejscu, w którym zginęli górnicy, - filmy dokumentalne o tragicznych wydarzeniach Grudnia 1981 roku.

 


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

Świąteczna choinka

26.11.2017

Loading ....

Uczniowie z naszej szkoły przystąpili do konkursu wojewódzkiego pt. "Świąteczna choinka". Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 3 w Będzinie. Celem konkursu jest : - rozwijanie zdolności manualnych, - rozwijanie zainteresowań artystycznych dzieci i młodzieży, - pielęgnowanie tradycji związanych z okresem ŚWIĄT BOŻONARODZENIOWYCH, - kształtowanie wrażliwości estetycznej, rozwijanie wyobraźni, uzdolnień i inwencji twórczej. Wyniki konkursu poznamy w styczniu 2018 r. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i dziękujemy za zaangażowanie!!! .

 


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

Historia mojej rodziny w drzewie genealogicznym

26.11.2017

Loading ....

Dnia 24.11.2017 r. w ZSP nr 2 odbyło się w uroczyste ogłoszenie wyników konkursu miejskiego pod patronatem Prezydent Miasta Ruda Śląska pt. " Historia mojej rodziny w drzewie genealogicznym". Celem tego konkursu było zachęcenie młodzieży do pogłębiania wiedzy o historii swojej rodziny oraz rozwijanie umiejętności poszukiwania, grupowania i wykorzystania informacji z różnych źródeł. Natalia Kozubowska z kl. VI a i Katarzyna Lewandowska z kl. V B wraz z rodzicami wykonały drzewa genealogiczne swojej rodziny, które zostały zgłoszone do konkursu. Natalia Kozubowska zdobyła III miejsce. Gratulujemy!!!.

 


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

 

Śniadanie Daje Moc

19.11.2017

Loading ....

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. 
w Wielkiej Brytanii. 
W Polsce od siedmiu lat obchodzimy 8 listopada Dzień Śniadanie Daje Moc.
Wszystkim nam zależy, aby dzieci były zdrowe i miały energię do nauki i zabawy, dlatego Szkoła Podstawowa Nr 18 im. ks. Konstantego Damrota przyłączyła się do programu edukacyjnego, w którym uczniowie klas 1-3 obchodzili 8 listopada Dzień Śniadanie Daje Moc. W czasie zajęć edukacyjnych, nauczyciele przekazali najmłodszym cenne informacje o roli prawidłowego żywienia w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. 8 listopada w Dniu Śniadanie Daje Moc, organizujemy śniadanie w swojej klasie 
i dajemy szanse dzieciom aby mogły wspólnie przygotować i zjeść najważniejszy posiłek dnia. Dzieciaki miały frajdę nie tylko z dzielenia się z innymi, ale także spróbowania nowych smaków i dowiedziały się, dlaczego właściwie śniadanie jest takie ważne.

 


Autor tekstu: Beata Jurczyk

 

 

 

99 rocznica

12.11.2017

Loading ....

Uczniowie z SP 18 świętują 99 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu. Pobijają rekord żywej kokardy.


Autor tekstu: Ewa Malich

 

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10.11.2016

Loading ....

Lekcja historii na żywo czyli apel z okazji 11 listopada w naszej szkole. Wspaniała patriotyczna postawa naszych uczniów oraz bardzo pouczający apel. "Polska - to taka kraina, która się w sercu zaczyna. Potem jest w myślach blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą. Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy. Polska - Ojczyzna... kraina, która się w sercu zaczyna." RYSZARD PRZYMUS


Autor tekstu: Grażyna Miliczek

 

Wszystkich Świętych

2.11.2016

Loading ....

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego 2 listopada klasa Id wybrała się na cmentarz wraz z Panią Olą oraz Panią Patrycją. Dzieci miały okazję zapalić znicz oraz pomodlić się za zmarłych. Spacer alejkami cmentarza był dla nich ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. W czasie spaceru, dzieci poznawały tradycje i zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały też jak należy zachowywać się na cmentarzu, by uszanować pamięć zmarłych i nie zakłócać spokoju osób odwiedzających to miejsce.


Autor tekstu: Aleksandra Filipowicz

 

 

Wycieczka klas 7 do Warszawy

30.10.2017

Loading ....

W dniach 25-27 października klasy 7 wybrały się do Warszawy. Pierwszego dnia odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernika i Stadion Narodowy, uczniowie byli zachwyceni i szczęśliwi. Drugiego dnia zwiedziliśmy Stare Miasto,Nowe Miasto i Zamek Królewski, ostatnim punktem programu tego dnia był Pałac Kultury i Nauki (punkt widokowy),który znajdował się na 30 piętrze i mogliśmy podziwiać widoki panoramy Warszawskiej. Trzeci dzień był naszym ostatnim dniem w Warszawie. Najpierw oddawaliśmy hołd wybitnym Polakom i obrońcom ojczyzny, którzy zostali pochowani na Powązkach .Ostatnim naszym punktem zwiedzania były Łazienki ,czyli "oczko w głowie" króla Polski Stanisława Augusta Poniatowskiego.


Autorzy tekstu: Karolina Ciba,Martyna Sobczyk

 

 

Wycieczka do Osikowej Doliny

22.10.2017

Dnia 17 października 2017 roku klasy VI pojechały na wycieczkę do Osikowej Doliny w Koziegłowach. Odbyły się warsztaty. Dzieci zapoznały się z tradycją powstałą w XIX wieku w Jurze Krakowsko – Częstochowskiej oraz z techniką tworzenia z osikowego łyka. Zajęcia były połączeniem edukacji tradycji, rękodzieła i ekologii. Własnoręcznie uczniowie wykonali serduszka i aniołki, które zabrali ze sobą do domu. Kiełbaski z grilla, swojski smalczyk i nie tyko, to dodatkowa atrakcja.  Miła atmosfera na zajęciach i wspólnie spędzony czas podczas zabawy na świeżym powietrzu, długo pozostaną w pamięci.


Autor tekstu: Bożena Tarasek

 

Biegamy dalej...

8.10.2017

W sztafetowych miejskich biegach przełajowych nasze drużyny zajęły 3 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Tym samym zapewniliśmy sobie miejsce w rejonowych startach. Gratulacje


Autor tekstu: Łukasz Kolasa

 

Dzień chłopaka w 3d...

8.10.2017

Święto Chłopców obchodziliśmy pod hasłem ,,Jesteś super". Myślę, że współczesny chłopak, a potem mężczyzna, który z niego wyrośnie powinien poradzić sobie w każdej sytuacji. Stąd konkurencje bardzo praktyczne i dodatkowo na czas

Spotkanie z leśnikiem...

1.10.2017

Dnia 26 września klasa IIIa poszerzała swoją wiedzę przyrodniczą dzięki spotkaniu z naczelnikiem wydziału Lasów Państwowych w Katowicach

panią Wiolettą Koper-Staszowską. 

Uczniowie  zadawali mnóstwo pytań, na które nasz gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Pani Wioletta  opowiadała wiele ciekawostek o lesie i zwierzętach go zamieszkujących.

Na zakończenie dzieciaki otrzymały niespodzianki, które na pewno posłużą im do samodzielnej edukacji środowiskowej.

 


 

Centrum Edukacji Przeciwpożarowej

24.09.2017

Jak ustrzec się cichego zabójcy czyli tlenku węgla? Jak prawidłowo wezwać pomoc? Jakie szkody przynosi wypalanie traw? Dlaczego jest tyle wypadków drogowych?
Na te i wiele innych pytań usłyszeliśmy odpowiedź podczas wizyty w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie.
Uczniowie klasy III d uczestniczyli w zajęciach multimedialnych na ,,ścieżce bezpieczeństwa", która wywołała wiele emocji i dyskusji.
Szczególne wrażenie zrobił na dzieciach spalony na skutek pożaru  pokój. Po części teoretycznej przyszedł czas na działanie praktyczne.
Uczniowie wcielili się w rolę zastępu strażaków i ... gasili las ( oczywiście wirtualny

Zaprojektuj Plakat

17.09.2017

Weź udział w konkursie. Zaprojektuj plakat przedstawiający kraj niemieckojęzyczny. Technika dowolna, Format A3. Gotowe prace należy dostarczyć w terminie 26.09. 2017 do pana Krzysztofa Waloszczyka.

 

 


 

XXIX Igrzyska Lekkoatletyczne za nami

17.09.2017

11.09.2017 r. odbyły się XXIX Igrzyska Lekkoatletyczne na wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym w Nowy Bytomiu. Nasi uczniowie godnie zaprezentowali się zdobywając wyróżnienia w konkurencjach indywidualnych oraz drużynowych.

Lista wyróżnionych:

Denis Frystacki- 2 miejsce skok w dal chłopcy starsi

Szymon Podżorski- 2 miejsce w biegu na 600 m chłopcy młodsi

Mateusz Letkiewicz- 3 miejsce w biegu na 600 m chłopcy starsi 

Szymon Kostelnik- 2 miejsce w pchnięciu kulą chłopcy starsi

Sztafeta mieszana 8x50m dzieci starsze- 2 miejsce 


 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

29.08.2017

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Czas biegnie bardzo szybko i wakacje niestety też powoli się kończą. Oto kilka informacji dotyczących rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2017/2018:
1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego odbędzie się w dniu 4 września 2017r. mszą św. o godz. 9.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach. Uczniowie klas 2 - 7 spotykają się przed szkołą z wychowawcami o godz. 8.30 i razem przejdą do kościoła. Uczniowie klas pierwszych do kościoła idą z rodzicami lub opiekunami.
2. Po mszy św. około godz. 10.30 w sali gimnastycznej szkoły odbędzie się krótka akademia dla klas 2-7, po czym spotkania z wychowawcami.
3. Uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami przychodzą na akademię o godz.12.00 do sali gimnastycznej, po czym odbędzie się krótkie spotkanie z wychowawcami w salach. Zdjęcia do albumów zostaną wykonane w miesiącu wrześniu.
4. Na terenie obiektów sportowych przy szkole trwa wymiana nawierzchni boisk w ramach budżetu obywatelskiego. 
Wejście do szkoły odbywa się wyłącznie głównym wejściem.

 


 

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

23.06.2017

W dniu 23.06 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej Pani mgr Grażyna Miliczek rozdała nagrody i wyróżnienia uczniom za dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie oraz udział w konkursach pozaszkolnych.

 


 

Dzień Talentów

22.06.2017

Dnia 22. 06. 2017 r. odbył się IV Szkolny Dzień Talentów Uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej aby podziwiać uczniów, którzy wzięli udział w Szkolnym Dniu Talentów. Mieliśmy okazję zobaczyć popisy wokalistów, grę na instrumentach np.: keyboardzie. Zespół taneczny „Fasolki” zaprezentował taniec nowoczesny. Grupa teatralna „Chochliki” przedstawiła bajkę pt: „Szewczyk Dratewka”. Zespół taneczno – muzyczny „Samograjki” zaprezentował utwór wokalno- instrumentalny. Nie zabrakło popisów uczniów trenujących gimnastykę artystyczną i taniec nowoczesny. Tegoroczną "perełką" była Maja Tukaj, która pokazała sztuczkę z diawolo do piosenki Sylwii Grzeszczak pt: "Tamta dziewczyna". Szkolny Dzień Talentów był ciekawym doświadczeniem dla uczniów naszej szkoły. Wielu z nich miało okazję pokazania się po raz pierwszy przed szkolną publicznością i zmierzenia się z trudną sztuką autoprezentacji. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za zaangażowanie!!!

 


 

Wycieczka klas 6a i 6b

23.06.2017

W środę odbyła się wycieczka klas 6'tych do Żarek. Uczniowie miło spędzili czas. a główna atrakcja(przejazd samochodami terenowymi po bezdrożach) okazał się strzałem w 10'tkę. 

 


 

Klasa sportowa na rok 2017/2018 informacja

14.06.2017

Lista osób przyjętych do klasy sportowej o profilu pływanie, piłka nożna jest dostępna w sekretariacie, jak również została wywieszona przy wejściu głównym do szkoły

 

 


 

Seminarium dla nauczycieli

24.05.2017

W naszej szkole 23 maja odbyło się seminarium regionalne "Kultura regionalna w edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej - przykład dobrej praktyki". Seminarium organizowane po raz trzeci w naszej placówce jest efektem wieloletniej współpracy szkoły z Klubem Nauczyciela Regionalisty działającym przy Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Katowicach. Nauczyciele regionaliści z województwa śląskiego oraz zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie "Śnieżka po śląsku" w wykonaniu uczniów SP 18, wysłuchać prelekcji nauczycielki SP 18, pani Beaty Jurczyk pt. "Poznajemy gwarę śląską podczas zajęć w szkole na podstawie Ślabikorza i literatury dla dzieci" oraz doradcy metodycznego, pani Beaty Staniczek "Jak bajtle rajzują - edukacja regionalna w przedszkolu". Ponadto o długoletniej współpracy ze szkołą wypowiadała się pani Małgorzata Łukaszewska, konsultant metodyczny WOM w Katowicach.

więcej zdjęć tutaj http://zdjecia.interia.pl/galeria,gcsi,40737184F01B994E440E393A8EB4A3B687B7BBE7#/

 


 

Konkurs matematyczny

24.05.2017

Wyniki konkursu ”Matematyczne Origami”

I miejsce – Bartosz Sitarski kl. IV c SP 18

II miejsce  – Rafał Witkowski kl. VI c SP 16

III miejsce –  Maja Kilian kl. IV SP 6

Dyplomy za udział w konkursie otrzymują :

Julia Brożek kl. IV SP 6

Maria Gawlas kl. IV SP 6

 

Gratulujemy zwycięzcom.

Nagrody i dyplomy zostaną dostarczone do szkół (sekretariat szkoły).

 


 

Finał Regionalnej Ligi Historycznej

30.04.2017

26.04. 2017 r. odbyła się runda finałowa Regionalnej Ligi Historycznej w Szkole Podstawowej nr 21 w Chorzowie. Nasi uczniowie, z klasy VI b: Mateusz Kaczmarczyk, Grzegorz Borys oraz Dominik Widera zajęli III miejsce. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie do rozgrywek!!!

 


 

II etap Konkursu Ruda Ślaska- miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam

30.04.2017

Dnia 25.04.2017 r. w Muzeum Miejskim w Rudzie Śląskiej odbył się II etap konkursu Ruda Śląska - miasto, w którym mieszkam, uczę się i wypoczywam. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy V a: Lemoni Cebula, Maja Copik oraz Wiktoria Malurdy. Nasza drużyna zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

 


 

Rekrutacja do klasy 1 2017/2018

6.04.2017

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr18 informuje, że od 18.04.2017 r. rozpoczyna się rekrutacja do klas I na rok szkolny 2017/2018.

Druki zgłoszenia ( dla dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły) i wniosku ( dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły) można pobrać tutaj:/user-upload/files/WNIOSEK%20DZIECKA%20DO%20KLASY%20PIERWSZEJ.pdf,/user-upload/files/zgloszenie%20dziecka%20do%20klasy%20pierwszej.pdflub w sekretariacie Szkoły. Proszę zapoznać się z uchwałą Rady Miasta dotyczącą rekrutacji do klas 1 /user-upload/files/UCHWALA.pdf

TERMINY:

Przyjmowanie wypełnionych zgłoszeń i wniosków – 18.04 – 8.05.2017r.

Weryfikacja złożonych dokumentów: 18.04.-10.05.2017r.

Opublikowanie listy dzieci zkwalifikowanych i niezakwalifkowanych: 11.05.2017r.

Pisemne potwierdzenie zapisu dziecka przez rodziców: 11.05-16.05.2017r.

Opublikowanie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 17.05.2017r.


 

Regionalna Liga Historyczna runda V

6.04.2017

W miniony wtorek w naszej szkole odbyła się v runda RLH. Nasza drużyna w składzie: Kamil Wiktorowicz, Martyna Rasek oraz Natalia Jurochnik zdobyła I miejsce, a w ogólnej klasyfikacji nadal zajmuje III miejsce. Uczestnikom gratulujemy!!!

 


 

Konkurs wiedzy o Rudzie Śląskiej

6.04.2017

Dnia 04.04. 2017 r. odbył się pierwszy etap konkursu wiedzy o Rudzie Śląskiej. Organizatorem konkursu jest Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Naszą szkołę reprezentowały dziewczyny z klasy V a: Maja Copik, Wiktoria Malurdy oraz Lemoni Cebula. Drużyna zdobyła 52 pkt zdobywając 3 miejsce. Do drugiego etapu, który odbędzie się 25.04.2017 r. przeszło pięć drużyn. Drużynie dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie się do rywalizacji. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

 


 

Konkurs Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna

6.04.2017

Konkurs NAJPIĘKNIEJSZA PISANKA WIELKANOCNA został rozstrzygnięty. Dnia 04.04. 2017 r. odbyła się uroczysta gala podczas której zostały wręczone nagrody uczestnikom konkursu. I miejsce zajął Franciszek Syzdół z kl. IV a oraz Patrycja Szołtysik z kl. V b II miejsce zajął Bartosz Podżorski z kl. II i jego brat Szymon Podżorski z kl. IV a III miejsce zajęła Karolina Janik z kl. VI b. Wszystkim uczestnikom GRATULUJEMY!!!

 


 

IV runda ligi historycznej

27.03.2017

Dnia 17.03.2017 r. odbyła się IV runda RLH w SP nr 1 w Świętochłowicach. Nasza drużyna zajęła IV miejsce, ale w ogólnej klasyfikacji nadal jesteśmy na III miejscu . Gratulujemy i życzymy powodzenia w V rundzie.

 


 

VIb w Muzeum Powstańców Śląskich

27.03.2017

Dnia 20.03.2017 r. uczniowie klasy VI b zwiedzali Muzeum Powstań Śląskich. Ścieżka składała się z grafik, które w sposób przystępny prezentują historię Powstań Śląskich. Narratorem jest rówieśnik grupy docelowej. Chłopiec opowiada o wydarzeniach, których jest świadkiem lub zostały mu one przekazane przez rodziców. W tym magicznym miejscu miło spędziliśmy czas.

 


 

Najpiękniejsza pisanka wielkanocna

27.03.2017

Nasi uczniowie wraz z rodzicami przystąpili do XI edycji konkursu "Najpiękniejsza pisanka wielkanocna" organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Rudzie Śląskiej oraz Koło TPD przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Wyplera. Celem tego konkursu jest podtrzymywanie i rozpowszechnianie tradycji Świąt wielkanocnych, wskazywanie różnorodności technik twórczych, rozbudzanie wyobraźni plastycznej wśród dzieci i młodzieży oraz rozpowszechnianie ich twórczych osiągnięć. Ogłoszenie wyników konkursu będzie 29.03.2017 r. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia i dziękujemy za zaangażowanie.

 


 

Dzień otwarty wideo relacja 2017

21.03.2017

Wideo relacja przygotowana na dzień otwarty naszej szkoły. Zapraszamy na film, miłego oglądania

 


 

XV Miejski Konkursu Wiedzy „OMNIBUS”

12.03.2017

Dnia 8 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się XV Miejski Konkurs Wiedzy dla klas III „OMNIBUS” pod Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Pana Kazimierza Myszura. Szkoły podstawowe z terenu naszego miasta jak co roku chętnie wzięły w nim udział. Do konkursu przystąpiło 70 uczniów reprezentujących 17 szkół z Rudy Śląskiej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której skład weszli nauczyciele z kilku rudzkich podstawówek. mgr Joanna Stefańska SP 3 mgr Teresa Górkiewicz SP 4 mgr Barbara Wencel - Cisło SP 18 mgr Renata Jarosz SP 21 Celem konkursu jest sprawdzenie stopnia opanowania wiedzy i umiejętności uczniów klas trzecich. Jego uczestnicy w ciągu sześćdziesięciu minut zmagali się z zadaniami w zakresie edukacji polonistycznej, matematycznej oraz przyrodniczej. Zwyciężczynią tegorocznego OMNIBUSA została uczennica Szkoły Podstawowej nr 8 Marta Curlej. Przyznano również II i III miejsce oraz trzy wyróżnienia: II miejsce – Pola Makowska - SP nr 15 III miejsce – Emilia Kołodziej - SP nr 20 wyróżnienie – Tymoteusz Taisner - SP nr 2 wyróżnienie – Zuzanna Knopik - SP nr 3 wyróżnienie – Kinga Brzezińska - SP nr 18 Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymają nagrody książkowe i rzeczowe ufundowane przez sponsorów konkursu. Organizator: Bartnik Magdalena

 


 

III Runda regionalnej ligi historycznej

12.03.2017

W czwartek 09. 03. 2017 r. rozegrano III rundę tegorocznej edycji RLH , której gospodarzem była Szkoła Podstawowa nr 2 w Świętochłowicach. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, a w ogólnej klasyfikacji zajmuje trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie, która już odbędzie się za tydzień tj. 17.03. 2017 r. Zapraszamy również do śledzenia informacji dotyczących konkursu na blogu RLH.

 


 

Dzień Otwarty Szkoły

12.02.2017

Zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY we wtorek 14.03.2017 r. godz 17:00-19:00


 

II Runda regionalnej ligi historycznej

12.02.2017

Dnia 28.02.2017 r. odbyła sie II runda Regionalnej Ligi Historycznej w SP nr 21 w Rudzie Śląskiej . Naszą szkołę reprezentowali: Mateusz Kaczmarczyk, Grzegorz Borys i Natalia Jurochnik. Naszej drużynie udało się obronić 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie , która odbędzie się 09. 03. 2017 r. w SP nr 2 w Świętochłowicach.

 


 

Śląski Kurator Oświaty

12.02.2017

Zaprasza wszystkich Rodziców uczniów szkół prowadzonych przez gminę Ruda Śląska na spotkanie z przedstawicielami gliwickiej delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach w sprawie    

REFORMY SYSTEMU EDUKACJI

Spotkanie odbędzie się w dniu 8 marca 2017 r. (środa), godz. 17:00 w Zespole Szkół Muzycznych I i II stopnia, ul. Niedurnego 36 41 – 700 Ruda Śląska

 z poważaniem

                                                                                                Jacek Tarkota, Dyrektor Delegatury

                                                                                     w Gliwicach Kuratorium Oświaty  w Katowicach.


 

Półkolonie 2017

12.02.2017

Wideo relacja z półkolonii, które odbyły się w dniach 23.01- 27.01.2017 r.

 


 

Regionalna Liga Historyczna

12.02.2017

Dnia 06. 02.2017 r. odbyła się runda inauguracyjna RLH w SP 8 w Świętochłowicach. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI b: Mateusz Kaczmarczyk, Dominik Widera i Kamil Wiktorowicz. Drużyna zajęła 3 miejsce. Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnej rundzie która odbędzie się

28. 02. 2017 r. w SP 21.


 

1% podatku

05.02.2017

Przekaż 1% podatku dla twojej szkoły 

Podczas wypełniania formularza PIT wpisz : KRS: 0000268115

oraz poniższy cel szczegółowy :

RR Szkoły Podstawowej nr 18 im. ks. Konstantego Damrota w Rudzie Śląskiej


 

ZEBRANIE Z RODZICAMI

05.01.2017

W dniu 11.01.2017r. (środa) odbędzie się zebranie z rodzicami podsumowujące pierwsze półrocze.

Harmonogram:

1700 - krótkie spotkanie podsumowujące przeprowadzone przez dyrektora szkoły

ok. 1720 - zebrania klasowe z wychowawcami

Wykaz sal będzie dostępny na portierni przed zebraniem.

Serdecznie zapraszamy


 

BARBÓRKA 2016

15.10.2016

Loading ....

Tradycyjnie w przeddzień górniczego święta w dniu 30.11.2016r. w SP 18 przygotowano barbórkę. To kolejne autorskie przedstawienie w gwarze śląskiej nauczycielek szkoły, pani Joanny Volkert i pani Beaty Prędki. Nie zabrakło również pieśni śląskich oraz dowcipów. Na uroczystości gościli radni Miasta Ruda Śląska panowie Jakub Wyciślik i Władysław Dryja, Naczelny Inżynier KWK Wujek pan Mariusz Domin, Przewodniczący ZZ Kadra pan Jan Palik oraz emerytowani górnicy. Kochłowickie barbórki w SP 18 są przygotowywane w ramach regionalizmu z myślą o pielęgnowaniu tradycji śląskiej wśród dzieci.


XX KONKURS NA ŚLĄSKĄ SZOPKĘ BOŻONARODZENIOWĄ

07.12.2016

Loading ....

Uczniowie z klas 4-6 przystąpili do Konkursu Śląska Szopka Bożonarodzeniowa. Organizatorem Konkursu jest Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji świątecznych, a także kształtowanie i rozwijanie uzdolnień plastyczno - technicznych dzieci . Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się 9 grudnia 2016 r. Każdy zwiedzający wystawę pokonkursową będzie miał okazję zagłosować na jedną z szopek, która jego zdaniem jest najbardziej godna uwagi. Wykonawca szopki, która otrzyma najwięcej głosów otrzyma nagrodę publiczności (podczas pożegnania wystawy "Śląskich Szopek"). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i życzymy powodzenia!


GWIAZDKOWY PREZENT DLA ZWIERZAKÓW

07.12.2016

Loading ....

W ostatnim tygodniu nasza szkoła wzięła udział w akcji robienia zabawek dla psów ze schorniska "Fauna". Uczniowie klas II-VI wykonali 120 polarowych "szarpaków", które wezmą udział w konkursie "Gwiazdkowy prezent dla zwierzaków".


KONKURS PLASTYCZNY

20.11.2016

Loading ....

Kasia Lewandowska, uczennica klasy IV b zajęła III miejsce w konkursie plastycznym „DOBRY WYBÓR – dla siebie, dla rodziny, dla planety”. Pracę plastyczną Kasia wykonała wraz z siostrą Izą, gdyż był to konkurs rodzinny.
Podczas uroczystej gali finałowej, która miała miejsce 9 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury  w Rudzie Śląskiej uczestnikom konkursu wręczono dyplomy i nagrody.  

GRATULUJEMY!


SKRZYNKA MARZEŃ

13.11.2016

Loading ....

Nasza szkoła przystąpiła do  w konkursu "SKRZYNKA MARZEŃ". Organizatorem Konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.
Konkurs polega na stworzeniu autorskiej „skrzynki marzeń” (tj. skrzynki pocztowej 3D), do której mieszkańcy woj. śląskiego będą mogli wrzucać listy ze swoimi marzeniami/spostrzeżeniami na temat ich najbliższej okolicy czy regionu. Uczniowie z kl. VI a wykonali 4 skrzynki. Uroczysty finał Konkursu odbędzie się 5 grudnia 2016 r. w Gmachu Sejmu Śląskiego w Katowicach. Dziękujemy uczestnikom za udzał w Konkursie i życzymy powodzenia!


 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

13.11.2016

Loading ....

10.11.2016 r. odbył się apel z okazji 98 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI Celem tej uroczystości było uczczenie narodowego święta, przypomnienie ważniejszych faktów historycznych okresu 123 - letniej niewoli Polski oraz uświadomienie znaczenia takich wartości jak: wolność, niepodległość i suwerenność.


WYCIECZKA KLAS 4

29.10.2016

Loading ....

W dniu 27 X 2016r. klasa 4a i 4b brały udziały w wycieczce w góry. Dzieci pokonały 17 km szlakami górskimi odwiedzając schroniska PTTK KLIMCZOK, SZYNDZIELNIA, PRZEŁĘCZ KARKOSZCZONKA.


DZIEŃ NAUCZYCIELA

15.09.2016

Loading ....

14 października 2016 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  W uroczystości uczestniczyli  zaproszeni goście:
Proboszcz ks. Jerzy Lisczyk, emerytowani nauczyciele, oraz wszyscy pracownicy naszej placówki.

Jeszcze raz życzymy wszystkim pracownikom naszej szkoły:
wielu sukcesów zawodowych, spełnienia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i społecznego uznania.


PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I

09.09.2016

Loading ....

4.10.2016 r. w naszej szkole był uroczystym dniem. Uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na uczniów szkoły. Wszystkim gratulujemy i życzymy samych sukcesów.W uroczystości brali udział rodzice, dziadkowie, dyrekcja SP18 oraz pani Wiceprezydent Anna Krzysteczko.


MIKOŁAJKI 2016

06.12.2016

Loading ....

W dniu 6 grudnia w naszej szkole gościł Mikołaj wraz z pomocnikami. Było bardzo wesoło i świątecznie. Na przerwach panował radosny nastrój i zabawa.


Accessibility statementStrona domowaSite mapSzukajContactFirstLastUp